×
Ürünler Sepete Eklendi

Victorinox Çakı Bakımı

pastedGraphic.png

Fonksiyonel Çakı için Bakım Tavsiyeleri

Bir çok el aleti ve fonksiyonları; farklı amaçlarla kullanımları için hassas ayarlanmış özellikleri ihtiva eden yüksek kalitede çelikten imal edilmiştir. Çelik, kullanılacağı yere, istenen sertliğe ve göstermesi gerekli optimum korozyon direncine bağlı olarak su verilmiş, tavlanmış ve parlatılmıştır.

Çakınızın düzgün çalışması için düzenli temizlik ve yağlama önemlidir.

 

Genel Bakım Talimatları

İlk önce entegre elektroniği olan tüm modeller için pili çıkarın. Ardından bıçakları tekrar tekrar hareket ettirene kadar ılık suda birkaç kez açın ve kapatın. Kurumadan sonra, bıçaklar ile takım gövdesi veya yay arasına ve diğer sürtünme noktaları arasına küçük bir damla yağ koyun.

Çakınızı asla bulaşık makinesinde yıkamayın!

 

Elektronik: Çakınızdaki elektronik cihazlar suya dayanıklı değildir. Sıvılar yuvaya sızarsa, pilleri çıkarın ve yuvaların iyice kurumasına izin verin. Yuvaların koruyucu lak kaplaması olması nedeniyle, elektronik hasar görmez. USB cihazları hariç: Temizlemeden önce daima çıkarılmalıdır!

 

Çakı Yağı: Bir yağlayıcı seçerken, gıda maddelerinin güvenliği ile ilgili yasal hükümler de dahil olmak üzere çeşitli faktörlerin dikkate alınması gerekir. Çakılara yönelik bazı yağlar, tatmin edici bir yağlama sağlamaz veya bıçağın düzgün şekilde çalışmasını engelleyebilir.

Ayrıca, lütfen genel gıda yönetmeliklerine dikkat edin.

 

Bileme Talimatları

Düz Ağızlı Bıçaklar: Tekrar bileyleme için ıslatılmış bir taş, 15-20 ° açılar ile şekilde görüldüğü gibi kullanılmalıdır. Bileyleme, dönen bir taş ile yapılacak ise konusunda bilgili ve deneyimli bir kişi tarafından çelik yüzeyinde ısı artışına neden olmaması için su ile soğutularak ve doğru açılarda yapılmalıdır.

Testere Ağızlı Bıçaklar: Testere ağızlı bıçaklar zor körelirler ve bileme için uygun bıçak ağız yapısına sahip değillerdir. Victorinox elmas bileme aleti ile sınırlı sayıda bileme yapılabilir. Çok fazla bileme yapılırsa testere ağız yapısı düz ağız bıçak yapısına yaklaşacaktır. Testere ağızlı bıçağı sabit tutup 20 ° açılı bileme aletini kesici yüzeye sürterek bileme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm bunlar Victorinox Sharpy bileme aleti ile daha hızlı ve kolaydır.

«7.8714». Düz ve testere ağızlı bıçakların bilenmesi için uygundur.

10.01.2024

Sepet (

0

)
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Eğer bir ürün satın almak istiyorsanız almak istediğiniz ürünün sayfasına gidiniz.
Alışveriş Yap